مبلمان و دکوراسیون

تهیه رومیزی های رنگارنگ با هویه

 

 

 

کار با هویه روش بسیار ساده ای برای درست کردن انواع رومیزی ،روتختی و سایر لوازم پارچه ای منزل است .با این روش حتی می توانید به اسانی بخش هایی از لباس مانند یقه و یا سر استین را نیز بیارایید .

در کار با هویه می توانید هر کاری را با سلیقه خودتان انجام دهید و حتی کارهایی که با دوخت ودوز امکان پذیر نیست با هویه کاری خیلی زیباتر اماده می شود .

 

 

 

برای این کار شابلونی را با طرح مناسب که بتوانید در چند نوبت ان را هویه کنید انتخاب کنید .سپس برای بار اول چند سوراخ ان را هویه کنید و دور کار رااز پارچه جداکنید بعد ان را روی یک پارچه با رنگ متضاد قراردهید و سوراخهای دیگر را هویه کنید و اضافه پارچه را از پشت کار قیچی کنید و برای بار سوم این کار را روی رنگ دیگر تکرار کنید .هر قدر تعداد فعات کار شما بیشتر شود تعداد رنگ رومیزی شما بیشتر خواهد شد ؛در نهایت دور کار را هویه کنید و اپلیکه های اماده شده راروی پارچه اصلی بچینید و دور ان را هویه کنید .

 

 

به این ترتیب اپلیکه ها روی پارچه اصلی می چسبند و سپس قسمت های داخلی کار را با سوراخ به پارچه اصلی وصل کنید و کار را اماده نمایید .از این اپلیکه ها می توان به عنوان جا سوزنی و یا زیر لیوانی هم استفاده کرد که در این صورت کافی است داخل ان را با پشم شیشه پر کنید و یا این که در پایان کار اپلیکه ،یک پارچه را به اندازه اصلی زیر ان قرار دهید و دور ان را هویه کنید .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۱۱/۱۰ساعت 18:22 PM  توسط حسن کاظمی  |