مبلمان و دکوراسیون

برای  زیبا تر کردن دکوراسیون منزل از چه رنگهایی استفاده کنیم ؟

رنگ یکی از جالب ترین جنبه های دکوراسیون است .طراحان دکوراسیون امروزی تقریبا همه قوانین سابق در ارتباط با استفاده از رنگ های گوناگون و ترکیب انها با یکدیگر را در هم شکسته اند وامروز هر رنگی را می توان در دکوراسیون منزل به کار برد.دیگر مرزها و محدودیت های گذشته در کاربرد رنگ ها در دکوراسیون رعایت نمی شوند و شاید همین دلیل

انتخاب مجموعه رنگی دلخواه برای دکوراسیون یک خانه مشکل تر شده باشد .اما هنوز راه هایی برای تشخیص مجموعه رنگی مناسب برای هر خانواده وجود دارد .امروزه بیش از هر چیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه می شود .هر یک از ما احتمالا ایده هایی درباره رنگ های مورد علاقه خود داریم و انتخاب و سلیقه ما اغلب بهترین راهنما برای انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای محل زندگی و منزلمان است.اگر به یک پارچه کنفی رنگ پریده ،یک رومیزی بنفش پررنگ و یا

لباسهایی به رنگ زنده و درخشان تمایل دارید اینها می توانند راهنمای شما در انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای منزلتان باشند .در قدم اول کلیه لوازمی که در منزل دارید و انها را به خاطر رنگشان دوست دارید در یک جا جمع کنید .این وسایل

ممکن است عبارت باشند از یک روسری،یک سرویس بشقاب ،صابون یا کارت تبریک ویا هر انچه به واسطه رنگش مورد پسند شما است .کتاب ها و مجله هایی که در رابطه با ترکیب رنگ هستند ،تهیه کنید و با مطالعه انها اطلاعات کافی در رابطه با ایجاد ارتباط میان رنگ های گوناگون کسب کنید. رنگهایی که شما می پسندید،ترکیب انها با یکدیگر در یک مجموعه واحد ،و تاثیر نور موجود در فضا بر انها عواملی هستند نتیجه کار را تحت تاثیر قرار می دهند .

هنگامی که رنگ های مورد پسندتان را ا نتخاب کردید با استفاده از مدادرنگی ،مدادشمعی ،ابرنگ و یا هر وسیله رنگ امیزی دیگری که در اختیار دارید انها رادر کنار هم برروی یک قطعه کاغذ سفید ازمایش کنید .اندازه سطوح رنگی مختلف را تغییر دهید و به انها کمی سفید برای روشن تر شدن اضافه کنید .به چرخه رنگ مراجعه کنیدوبا استفاده از ان رنگ مورد نظرتان را یافته در کنار ان امتحان کنید .به خاطر داشته باشید که رنگ های منتخب شما وقتی بر روی سطح دیوارهای اتاق اجرا شوند تاثیری بسیار قوی تر از نمای انها بر روی یک قطعه کاغذ خواهند داشت .وقتی به یک ترکیب رنگی رضایت بخش رسیدید توجه داشته باشید که تاثیر نور موجود در محیط وشرایط منزل خود رادرنظربگیرید .به عنوان مثال دیوارهای زرد درخشان برای یک خانه افتاب گیر در منطقه ای با اب وهوای گرم و افتابی ،بسیار زیبا به نظرمی رسند ،اما همین رنگ برروی دیوارهای یک اتاق شمالی که از نور طبیعی کمی بهره مند است نازیبا و کسل کننده خواهد بود .در چنین اتاقی استفاده از رنگ زرد خردلی نتیجه ای بسیار مناسب ترخواهد داشت .نور چه از نوع طبیعی و چه مصنوعی باشد تاثیرات مختلفی بررنگ خواهد داشت و اگاهی از این امر هنگام طراحی رنگ یک فضا ضروری است . دقت کنید که در چه زمانی از روز و به چه میزان نور طبیعی به هر یک از اتاق های شما می تابد ورنگ مورد نظرتان برای هر یک از اتاق ها را در نور همان اتاق بیازمایید.

انتخاب رنگ مناسب برای پوشش دیوارها اولین قدم در طراحی رنگی برای دکوراسیون هر اتاق است ، اما شاید یافتن رنگ های متناسب با ان برای دیگر اجزای دکوراسیون کمی مشکل تر به نظر برسد .استفاده از چرخه رنگ،روشی مطمئن برای یافتن رنگ های متناسب با رنگ مورد نظر ماست .چرخه رنگ متشکل از 12رنگ است که سه رنگ قرمز ،زردوابی در ان رنگ های اولیه و رنگهای میان انها به عنوان رنگ های ثانویه شناخته می شوند .هر رنگ در این چرخه می تواند با رنگهای کناری خود که رنگهای هم خانواده اش محسوب می شوند وهمچنین رنگ مقابلش که رنگ مکمل ان است به خوبی ترکیب شده نتیجه ای زیبا و موزون بیافریند .استفاده از رنگهای هم خانواده که در چرخه رنگ در کنار هم قرار گرفته و به اصطلاح همسایه هستند ترکیبی ملایم وهماهنگ را ایجاد می کند که نگاه بیننده را به راحتی از یکی به دیگری رهنمون می شود.استفاده از یک رنگ با میزان کمی از رنگ مکمل ان چنانچه به درستی ودر اندازه های صحیح صورت گرفته باشد نتیجه ای درخشان و چشمگیر می افریند وبرجذابیت مجموعه رنگی حاظر می افزایدومانع غالب شدن کامل یک رنگ بر فضای اتاق می شود .

در این جا به برخی از اصطلاحات متداول طراحان دکوراسیون در ارتباط با رنگ اشاره می کنیم:

رنگ های اکسان :رنگهای تند و درخشانی که برای زنده کردن وانرژی بخشیدن به یک مجموعه رنگی به ان اضافه می شوند،مانند رنگ صورتی تند چند کوسن و یک جفت شمع در یک اتاق نشیمن که با خانواده رنگ کرم رنگ امیزی شده است.

رنگ زمینه:رنگ زمینه رنگی است که در بزرگترین سطوح و به بیشترین  میزان در یک فضا مورد استفاده قرار گرفته است مانند رنگ دیوارهای یک اتاق .رنگ زمینه ،اغلب به عنوان پس زمینه ای برای سایر رنگها ی به کار رفته در اتاق مورد استفاده قرار می گیردوسایر رنگها مانند رنگهای اکسان یا متضاد را در خود جای می دهد.

رنگ های متضاد:این رنگها در کنار هم تاثیر چشمگیری بر بیننده باقی می گذارند چنان که حتی پس از بستن چشم ها این تاثیر تا مدت کوتاهی در ذهن بیننده باقی می ماند.

رنگ های سرد:این رنگها حاوی مقار زیادی رنگ ابی هستند،به عنوان مثال خاکستری هایی که شامل مقداری رنگ ابی باشند احساس سردی و سرما رادر شما ایجاد می کنند در حالی که خاکستری حاوی قرمز یا بنفش قرمز حی گرما را در بیننده القا می کنند و ویژگی دیگری خواهند داشت .

رنگ های مکمل:این رنگها که در چرخه رنگ در برابریکدیگر قرار دارند در کنار هم نمایی چشمگیر و متعادل می افرینند .این رنگها هرگز از یک خانواده نیستند وحداکثر تفاوت را با یکدیگر دارند . به عنوان مثال می توان چند کوسن نارنجی تند رادر زمینه ای از رنگ ابی نمونه بارزی از این ترکیب در نظر گرفت.

رنگ های غالب:رنگ غالب همیشه رنگی که در بزرگترین سطوح و به بیشترین میزان در مجموعه ای به کار رفته ،نیست بلکه رنگی است که بیش از بقیه رنگهانظر را به خود جلب می کند .

یک خانواده رنگی:شامل مجموعه ای از رنگها می شود که به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند برای مثال خانواده ابی شامل مجموعه ای از رنگهای ابی است که از یک سو با ابی سبزها شروع میشود واز سوی دیگر به رنگ های ابی بنفش ختم میشود .خانواده قهوه ای از رنگ قهوه ای و قهوه ای خاکستری تا پرده های نارنجی و قرمز راشامل می شود .

رنگ های گرم :این رنگها محتوی مقدار قابل ملاحظه ای قرمز هستند . حتی برخی از ابی ها نیز ممکن است به واسطه وجود مقداری قرمز در انها در این مجموعه جای بگیرند .

رنگ های هم پرده :اینها رنگهایی هستند مانند رنگ زرد پر رنگ و ابی پر رنگ ،این رنگها لزوما از یک خانواده نیستند بلکه هر دو دارای میزان مساوی از رنگ ابی یا قرمز هستند و هیچ یک بر دیگری غلبه نمی یابند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 8:23 AM  توسط حسن کاظمی  | 

چه پوششی برای کف خانه مناسب تر است

کف پوش های چوب پنبه ای

این نوع کف پوش از چوب پنبه حقیقی ساخته میشود که از پوست درخت بلوط گرفته میشود که اغلب در مناطق مدیترانه ای مخصوصا در کشور پرتغال بسیار یافت میشود .به دلیل این که برای تولید این کف پوش احتیاج به پوست درخت بلوط داریم لذا تولید ان برای اکوسیستم مخرب نیست.این نوع کف چوش در مکان هایی استفاده میشود که انعکاس صدا در انجا مهم محسوب می شود و می خواهند محیطی ارام داشته باشند مانند استودیوها .رنگ چوب پنبه رنگی گرم است و به دکوراسیون خانه یا اتاق حالتی بسیار زیبا و طبیعی می بخشد .این کف پوش معروف است به این که جزو راحتترین نوع کف پوش برای پا محسوب می شود وهمچنین (عایق صدا)ی مناسبی نیز است ودر تمام نقاط خانه مانند اشپزخانه و حتی کتابخانه کف پوش مناسبی است .،کف پوش چوب پنبه ای می تواند مانند کف پوش های چوبی به وسیله واکس و یا پلییوریتن براق شود.

متداول ترین نوع براق کردن کف پوش ،استفاده از واکس است که به کف پوش ها جلای بسیار زیبا می بخشد ولازم است حداقل سالی یک بار واکس زده شوند .اما برای کف پوشهای استفاده شده در اشپزخانه بهتر است از براق کننده پلییوریتن استفاده شودزیرا احتیاج به مراقبت کمتری داردو استحکام بیشتری هم دارد .به دلیل این که این نوع کف پوش جاذب اب است می بایست کاملا مراقب بود وهرزمان که اب یا مایع دیگری برروی ان ریخت سریعا توسط پارچه پاک و تمیز شود چون این کف پوش هم به راحتی  منبسط و منقبض می شود (کف پوش های چوب پنبه ای هم وجود دارد که از پلاستیک ساخته می شوند.).

کف پوش های لینولیوم

این نوع کف پوش یک مخلوط طبیعی ساخته شده از روغن تخم کتان اکسید شده ،خاک اره ،سنگ اهک پودر شده ،صمغ کاج و رنگدانه های مختلف است .این مخلوط اولین بار در سال 1863توسط یک انگلیسی به نام فردریک دالتون ساخته شد.این مواد بسیار مستحکم هستند و به صورت وسیعی در تمامی مناطق مانند اپارتمان ها و حتی مناطق صنعتی استفاده می شدتا این کف پوش ها ی پلاستیکی در سال 1940در دسترس مردم قرارگرفت.کف پوشهای پلاستیکی مصنوعی در مقایسه با این نوع کف پوش از نظر نگهداری بسیار راحتتر بود و به طور چشمگیری بازار فروش لینولیوم را کساد کرد.

در بعضی مواقع مردم این دو نوع کف پوش (لینونیوم و کف پوش مصنوعی )را بایکدیگر اشتباه می گیرند،در صورتی که مواد تشکیل دهنده ان دو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند .تنوع رنگ در کف پوش ها ی لینولیوم بسیار زیاد است و معمولا به صورت ورقه ای در بازار موجود هستند.

کاشی های کف چرمی

این نوع از کاشی ها نیز در رنگها وسایزهای مختلفی وجود دارد.انها می توانند خیلی زیبا و شیک باشند و عایق هایی بسیار خوبی برای صدا محسوب می شوند. در زیر پا خیلی نرم ولطیف احساس می شوند و ظاهری بسیار لوکس و گران قیمت دارند .در طول زمان شکل چرم عوض میشود ورنگ وجنس انها تغییر می کند وهمیشه دست نخورده وتازه به نظر نمی اید.

استفاده از کف پوش های چرمی زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبنده هستند. این نوع کاشی های کغ با طراحی مد روز و یا حتی در رطوبت مدل های قدیمی و سنتی برای کتابخانه ها بسیار مناسب هستند .بهتر است که کاشی های چرمی در محیط هایی با اب وهوای خشک یا در رطوبت زیاد استفاده نشوند.کاشی های کف چرمی باید حداقل 2بار در سال واکس بخورد وبدین منظور می بایست با فروشنده ،نصاب یا توزیع کننده انها قبلا مشورت کنیم.

موزائیک

این نوع کف ،یک طرح یا تصویر مجازی از قطعات کوچک است . این قطعات کوچک شامل مرمر یا شیشه می باشند .رومیان چیزی را که ما امروزه موزائیک می نامیم ایجاد کردند و ان را بر روی کف و دیوارها استفاده می کردند .کلیساهای وابسته به روم شرقی نمونه بسیار خوبی از کاربرد موزائیک های بسیار رنگارنگ وشگفت انگیز که در انها قطعات کوچکی از طلا نیز دیده می شود.

برای اینکه ثابت کنیم ایده های بزرگ و قدیمی از بین نمی روند در طراحی های جدید نیز به صورت گسترده ای از موزاییک استفاده میشود.نمونه ها و طرح های قدیمی موزاییک را می توان دز شهر Pompeii(یکی از شهرهای ایتالیا)مشاهده کرد ونمونه ها ی مدرن و امروزی ان که دارای رنگ های بسیار شفا ف وزنده ای هستند در حمام ،اشپزخانه یا اتاق اصلی خانه استفاده میشود .

پوشش های ارتجاعی کف

این پوشش ها از موادی ساخته شده است که شکل خود را حفظ می کند.این نوع کف شامل موادی مانند چوب پنبه ،لینولیوم (یک نوع شمع کف)،لاستیک و کف پوش پلاستیکی است.انها از سنگ سرامیک ،کف های سیمانی و حتی از کف پوش های چوبی نرم تر هستند،این بدین معنی است که انها در زیر پا بسیار راحت  هستند وشما می توانید برای مدت طولانی روی انها بایستید .کف پوش های ارتجاعی همچنین عایق هایی ضد صدای بسیار مناسبی محسوب می شوند وازانجا که انها ازانواع دیگر کف پوش ها نرم تر هستند ،به راحتی خراش پیدا می کنند ونباید با اجسام سخت شست وشو شوند.پوشش های ارتجاعی

کف به راحتی منقبض و منبسط می شوند که این مسئله بستگی به رطوبت ودرجه هوا دارد .

پس قبل از نصب این نوع کف پوش ابتدا اجازه دهید تا این کف پوشها خود را با محیط و نوع اب وهوا تطبیق دهند وسپس انها را برروی زمین نصب کنید.

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ساعت 0:21 AM  توسط حسن کاظمی  | 

تن پوش خانه

هیچ فضایی بدون پوشش مناسب برای پنجره ها کامل نمی شود .پوشش پنجره ها حس کامل بودن فضاوامنیت را برای فرد به وجود می اورد.این مسئله به ویژه برای اتاق نشیمن وپذیرایی بسیار مهم است .به علاوه رنگ و طرح پرده ،به علت سطح وسیعی که در بر می گیرد ،تاثیر بسیاری در کیفیت احساسی فضادارد.

تغییر دادن پرده ها از اولین راهکارها برای ایجاد تنوع وتغییر دکوراسیون است.اما پرده گرانقیمت وزیبا به تنهایی برای جذابیت فضاکافی نیست ،بلکه تاثیر توامان و هماهنگ رنگ وطرح پرده با سایز اجزای مبلمان است که موفقیت دکوراسیون را تضمین می کند.

اگر چه برای انتخاب پرده اگاهی به روحیه فضای اتاق نشیمن یا پذیرایی و رنگ های غالب مورد استفاده و سبک مبلمان ضروری است ،اما نکات زیر نیزمی تواند در استفاده مناسب از پرده به عنوان عنصر تزیینی موثر است:

اگر پارچه پرده را به میزان بیشتری تهیه کنید می توانید از ان برای تهیه دستمال سفره ،رومیزی،کوسن و...هم استفاده کنید.

به همین ترتیب اگر از پارچه رومبلی مقداری اضافه دارید می توانید پرده ساده خانه رابا نواری از ان تجدید مدل کنید.

این پارچه را به عنوان والان نیز می توان روی پرده قدیمی استفاده کرد .در غیر اینصورت می توانید از پارچه هایی که

ترکیب های مختلف از رنگ های غالب مبل یا پرده را دارند استفاده کنید

-          استفاده از طرح های شلوغ و نقوش درشت نا مشابه برای پرده و مبل ،به خصوص اگر تضادهای رنگی چشمگیر وجود داشته باشد ،چندان مناسب نیست . خوانایی طرحها وهارمونی مناسب رنگها را فراموش نکنید .

-پرده ها برای اینکه در بهترین وضعیت و حالت دیده شوند باید پر چین وبدون امساک در طول پارچه مورد نیاز تهیه شوند .

یک پنجره را با استفاده از انتخاب درست والان می توان مجددا طراحی کرد ،بدون ان که نیاز به تجدید پرده باشد.

یک لبه مواج یا منحنی ،خطوط سخت را نرم می سازد .به همین ترتیب پرده هایی با کناره و والان اویخته احساسی از شکوه را به ویژه در فضاهایی با سقف بلند به وجود می اورند .

اگر محل استقرار پنجره با ساختار فضا،محل مبلمان و...نامتناسب است،میزان پوشش پرده را می توانید بیش از طول پنجره در نظر بگیرید .از این ترفند معمولا برای طراحی صحنه نمایش و فیلم استفاده می شود .البته این امر محدودیت هایی را برای جمع کردن پرده ایجاد می کند.

پرده هایی با طرح های گلدار و پارچه های سنگین ،روحیه خانه های جاافتاده و کلاسیک را در ذهن ایجاد می کنند .طرح های ساده تر و پارچه های سبک ،روحیه اسپرت و مدرن تررا برای فضا به وجود می اورند.

برگرفته شده از دائره المعارف مدیریتی

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 22:35 PM  توسط حسن کاظمی  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۹ساعت 19:22 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 19:54 PM  توسط حسن کاظمی  | 

چگونه تابلوها را بچینیم

 

بسیاری از ما پس نقل و انتقال به خانه جدید ،بی درنگ مبادرت به نصب تابلو روی تمام دیوارها و به عبارتی پرکردن منزل می کنیم .

این کار اگر چه به ایجاد روحیه خانگی و جا افتان منزل کمک می کند، اما انتخاب شتابزده محل نصب تابلوها و تعجیل در انتخاب تزیین دیوار معمولا به صرف هزینه بیشتر و کم شدن رضایت از نتیجه می انجامد.

مواردزیر نکاتی است در مورد تابلو وتزیین دیوار

برای تزیین نیازی به تابلوهای گران قیمت یا اصل نقاشی نیست ،تعدادی پوشتر ساده نیز اگر با حداقل یک ویژگی مشابه نظیر اندازه ،رنگ قاب،نوع و رنگ حاشیه به طور متمرکز استفاده شوند چشم انداز جذابی را به ویژه برای دیوارهای خانگی ایجاد می کنند .تنوع در رنگ قاب ها ی فلزی روحیه شادتر و جوان تری را در این مورد عرضه می کند.

(رنگ سفید حاشیه به طور کلی باعث تعدیل گرمای رنگ موضوع و پررنگ تر دیده شدن ان می شود .رنگ سیاه موجب فروغ بیشتر و گرمای بیشتر رنگهای موضوع می شود .حاشیه گذاری پیرامون موضوع حتی یک عکس اداری را به موضوعی برای تزیین تبدیل می کند.)

استفاده از یک شبکه یاسطح چوبی پرداخت شده برای ایجاد یک زمینه قوی جهت نصب تابلو راهکاری برای جدید و نوکردن فضای منزل بدون خرید تابلوهای جدید است .به این ترتیب تابلو مستقیما روی دیوار نصب نمی شوند.

اگر تعدادی عکس ،پوستر و نظایر ان دارید که حداقل در یک نکته(موضوع ،زمینه های رنگی و اندازه )مشترک هستند به جای این که انها را جداگانه قاب کنید بهتر است انها را بصورت یک مجموعه وبادرنظر گرفتن حاشیه وفاصله مناسب بین انها قاب کنید .تقدیر نامه های مدرسه ،عکس مراحل ازدواج ،مراحل رشد فرزندان و ...برای اینکار نمونه های خوبی هستند.

رنگهای اصلی غالب وچشمگیر تابلوهامهم تر از طرح و نقاشی انهاست.بنابراین تابلوهای بزرگتر از مقیاس های متداول چشمگیرتر از تابلوهای اصیل تر کوچک است .پوسترهایی با رنگ های قوی و پارچه های نظیر ترمه و صنایع دستی گوناگون (مانند پته دوزی ،سوزن دوزی و سرمه دوزی)علاوه بر این که به لحاظ زیبایی شناختی و تعریف فضا ارزشمندند،باعث ایجاد روحیه و هویت ایرانی در محیط منزل می شوند.

استفاده از پاسپارتو (حاشه اطراف تصویر )در قاب کردن تصویر ،عکس ،پارچه و،...باعث ایجاد تاکید بیشتر روی موضوع می شود .رنگ پاسپارتو با توجه به جلوه گری بیشتر موضوع روی ان باید انتخاب شود.اگر رنگ دیوار زمینه و موضوع تابلو تضاد زیادی دارند ،استفاده از رنگ سفید برای پاسپارتوتضاد موجود را کاهش می دهدوحتی موجب اشتی رنگهای ناسازگار با هم میشود .رنگ سفید حاشیه به طور کلی باعث تعدیل گرمای رنگ موضوع و ررنگ تر دیده شدن ان می شود .رنگ سیاه موجب فروغ بیشتر و گرمای بیشتر رنگهای موضوع میشود.حاشیه گذاری پیرامون موضوع حتی یک عکس اداری را به موضوعی برای تزیین می کند .

(برای تزیین نیازی به تابلوهای گران قیمت یا اصل نقاشی نیست ،تعدادی پوستر ساده نیز اگر با حداقل یک ویژگی مشابه نظیر اندازه ،رنگ قاب ،نوع و رنگ حاشیه به طور متمرکز استفاده شوند چشم اندازجذابی را به ویژه برای دیوارهای رنگی ایجاد می کنند.تنوع در رنگ قاب های فلزی روحیه شادتر و جوان تری را در این مورد عرضه می کند .)

نقطه تمرکز دید انسان 7درجه بالای خط افق است ،بنابراین ارتفاع محل نشب تابلوها به طور معمول بایدبراساس حداکثر فاصله از دیوارهای فضا(طول وعرض)و با توجه به ارتفاع چشم انسان در حالت نشسته (حدود70تا80 سانتیمتر )و در حالت ایستاده _بین 150تا 165)تعیین شود .برای مثال برای یک فضای 66متر مربع نصب تابلو وتزیینات دیوارها در ارتفاع میان یک ونیم تا دومترو سی سانتیمتر از کف مناسب تر است .

معمولا رسم بر این است که هریک از تقسیمات دیوارهای فضا ،تابلو و تزییناتنصب شود .این در حالی است که خالی نگه داشتن یک دیوار و انباشتن سطح دیوار دیگر با تابلو ،اویز ،قاب عکس و...به طور منظم یا نا منظم ،هم موجب جذابیت بیشتر در فضا می شود وهم روحیه صمیمی تری در فضا ایجاد می کند .اختصاص یک دیواربه قاب عکسهای خانوادگی در قسمت نشیمن معمولا مناسب است .

توجه به تناسبات دیوار زمینه برای ترکیب بندی تزیینات روی ان به این معنی نیست که تناسبات عینا در ترکیب بندی تکرار شود .نادیده گرفتن اگاهانه تناسبات و قراردادن تابلوهایا قاب ها در محلی به جز مرکز ثقل دیوار موجب تمرکز روی ان نقطه و ایجاد کنجکاوی و توجه در بینندگان می شود.

بسیاری از تابلوهارا می توان بدون نصب روی دیوار ،مستقیما روی سه پایه نقاشی قراردادو در یک منظر مناسب مکان یابی کرد.روحیه راحت و هنری فضا نیز از این طریق تشدید می شود.

اگر تابلوهایی با سبک های مختلف به لحاظ نوع موضوع ،تکنیک هنری ،نوع و سبک قاب و...در کنارهم قرار گیرند ،بیننده به لحاظ تشخیص هویت و روحیه فضا سر در گم می شود.بهتر است بین فضاهایی با روحیه های متفاوت به میزان کافی فضای حنثی (دیوار خالی از تزیینات )وجود داشته باشد .

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 15:53 PM  توسط حسن کاظمی  | 

سلام ممنونم که از این وبلاگ دیدن می کنید امیدوام بتوانم اطلاعات مفید و ارزشمندی را در اختیارتان بگذارم .

اگر نیاز به یکسری اطلاعات در مورد یک موضوع خاصی در دکوراسیون و مبلمان دارید در قسمت نظرات عنوان کنید .

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 13:25 PM  توسط حسن کاظمی  | 

راز ورمز رنگهادرزندگی

رنگها متعلق به شخصیت و موجودیت ما هستند و می توان گفت هر یک از ما دارای یک رنگ هستیم .می توان از رنگها به عنوان یک زبان جهانی و همگانی استفاده کرد ،زیرا رنگها در هر کجای دنیا که باشند ،بیانگر یک پیام است .

انها احساسات را بر می انگیزند واشکال می توانند به رنگهای متفاوت تاثیرات متفاوتی روی انسان بگذارند.زندگی هر شخص به وسیله رنگها غنی می شود و به زندگی روح و انرژی می بخشد.تنها کافی است بهچند لحظه به اطراف خود نگاه کنیدوتصور کنید هیچ رنگی وجود ندارد،تنها اشکال و اشیای بدون رنگ هستند که دیده می شوند.

اگر رنگها را دوست داشته باشید و عاشق انها باشید،می توانند به زندگی جانی تازه ببخشند و برعکس اگر نسبت به رنگها بی تفاوت باشید ،نقصان انرژیرا در زندگی احساس خواهید کرد .

اگر رنگها صحیح و به جا انتخاب شوند ،مانند یک موسیقی ارام عمل می کنند و بالعکس رنگهایی که درست استفاده نشوند ،باعث ازار و عصبانیت شما خواهند شد.

بخوبی می توانید تاثیر رنگها را در محیط اطراف و زندگیتان کشف کنید و ببینید که شما چگونه نسبت به انهاواکنش نشان می دهید.توجه کنید که چگونه رنگ وبافت در دنیای واقعی وطبیعی می توانند مانند یک راهنما برای شما عمل کنند .

رنگ می تواند پرطراوت ،تند و جالب باشد ویا اینکه بسیار نرم ،لطیف و ارام در هر حالت همگی ما هرکدام به گونه ای نسبت به رنگها واکنش نشان می دهیم ،اما دقت کنید اگر رنگی شمارا نیش زد،یعنی باعث ازار شما شد،هر چه سریعتر سعی کنید از شر ان خلاص شوید،زیرا رنگها بسیار قدرتمند تر از ان چیزی هستند که ما تصور می کنیم.البته هر شخصی رنگ منحصر به فرد خود رادارد و ان رنگ نشان دهنده خلق وخوی و شخصیت اوست و دید هر شخصی به رنگها با فرد دیگر متفاوت است .

ممکن است یک نفر به رنگهای روشن توجه کند و رنگهای تند وزرق و برق دار توجه دیگری را جلب کند . در هر حال رنگهایی را برای خود و زندگی اطراف خود انتخاب کنید که محیط زیبا ،دلفریب و جذابی را برایتان به وجود بیاورد ،زیرا هر روز صبح چشمتان را به این رنگها ودنیای رنگی خود ساخته اید،باز می کنید و به قولی رنگها مانند غذای روح هستند .

بنابراین تصمیم بگیرید که رنگ و یا رنگهای مورد علاقه شما کدام است .در انتخاب رنگ ظروف،گلدانها ،گلها و مبلمانی که می خواهید بخرید ، دقت کنید و زمانی که انهارا با رنگ مورد  دلخواه وسلیقه خود فراهم کردید،جایی قرارشان دهید که هر روز انها را ببینید .اشتباه نکنید اگر این رنگها درست و صحیح انتخاب شوند ،از دیدنشان خسته نمی شوید ،بر عکس هر روز برایتان جدید و زیبا وجالب خواهند بود.

برای اینکه بتوانید انتخابی درست داشته باشید ،باید رنگهای اصلی و تاثیرات انها را به خوبی بشناسید ،بعضی از رنگها باعث خوشحالی وشادی شده و برعکس دسته دیگری از رنگها مارا غمگین می سازند .به عنوان مثال استفاده از گلهای زرد باعث به وجود امدن محیط شاد و روشن می شود ،در حالی که گلهای سفید یا سبز محیطی ارام و بی سروصدا را به وجود می اورد.

---رنگ زرد :شادترین رنگ در طیف رنگهااست ودر چرخه رنگ متضاد رنگ بنفش است وترکیبی از رنگهای زرد با بنفش  ویا ابی بسیار زیبا خواهد شد.می توانید در کنا ر گلهای زرد چند گل بنفش بگذارید یا اینکه اگر کاغذ کادوی لیمویی خریداری کرده اید ،با روبان بنفش ان را ببندید.

رنگ نارنجی:در طیف رنگها گرم ترین رنگ به شمار می رود .نارنجی روشن را می توان با رنگها قرمز روشن ،انواع زردها و یا زرشکی سیر (بادنجانی )کنار یکدیگر گذاشت ویا ترکیب کرد ،اما رنگ نارنجی در کنار ارغوانی یک ترکیب بسیار با نشاط و سرزنده ای را به وجود می اورد.

 

رنگ صورتی روشن :رنگ مثبت و شاد با ارغوانی یک رنگ اشباع شده ای را می سازد و رنگهای صورتی روشن ،قرمز و قهوه ای برای ارایش صورت بسیار استفاده می شود .

ابی:رنگی بسیار خنک است .رنگ ابی در کنار سفید نشان دهنده صلح و صفا است و ابی پیغام اور ارامش و سکوت است.در هر صورت به شما احساس ارامش می دهد و اگر برای دیوارها استفاده شود ،تشنج را از محیط کار ویا زندگی شما دور می کند.

رنگهای ابی در کنار رنگهای سفید ،قهوهای کم رنگ یا پررنگ . طوسی پررنگ ،رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب و اتاق نشیمن است ،زیرا حس راحتی و استراحت کردن را به شما القا می کند .

 

یاسی :اگر این رنگ را در کنا رسفید قرار دهید ،بسیار زیبا جلوه خواهد کرد ،یک گلدان سفید با گلهای بزرگ یاسی بسیار زیبا خواهد شد.

بنفش کم رنگ :بهترین انتخاب برای اتاق خواب بویژه اتاق خواب کودکان میشود .اگر می خواهید یک محیط ارام و تمیز و پاکیزه ای را بوجود بیاورید ،از این رنگ استفاده کنید. این رنگ در کنار سبز ،خاکستری و نقره ای بسیار دل فریب خواهد شد.

سبز :عمیق ترین احساس برای تمدد اعصاب است .برای دکوراسیون جزو رنگ اصلی است ،با دریا و جنگل ارتباط مستقیم دارد وشاید به همین دلیل است مردم خیلی راحت و اسان با ان ارتباط بر قرار می کنند .برای حمام می توانید از سبز بسیار کمرنگ استفاده کنید .

رنگ سفید :سفید رنگ تمیزی و تازگی است .سفید رنگ خالص است که کمک می کند تا فضای خانه بزرگتر به نظر بیاید .حتی اگر خانه شما به وسیله اسباب و اثاثیه منزل و دکوراسیون شلوغ شده باشد ،این رنگ کمک می کند تا این شلوغی خنثی شود .

 

رنگ کرم :منظم و از رنگ کرم یعنی ترکیب کردن رنگ سفید با مقدار بسیار کمی زرد.این رنگ به هیچ وجه چشم را ازار نمی دهد ،بلکه باعث ارامش و تسکین چشم نیز می شود ،اما در عین حال برای خانه رنگی بسیار شیک بشمار می رود .

رنگ قرمز :رنگ قرمز بیش ا ز اینکه رنگی مثبت باشد،رنگ بسیار فعال و تند است و بیشتر از اینکه احساس ارامش را القا کند ،باعث تحریک می شود .رنگ قرمز رنگ اشتیاق و علاقه شدید و احساسات تند است. به رنگ انرژی معروف است .رنگی است که نشان دهنده قدرت ،عشق وعلاقه است .البته بعضی ها معتقد هستند که قرمز هر دو احساس تنفر و عشق رانشان می دهد .به قول معروف ،قرمز برای درام ارغوانی برای عشق و علاقه شدید و رنگ سرخ برای احساسات است .

 

زرشکی بسیار تیره (بادمجانی):رنگی فریبنده است ،به دلیل اینکه با رنگ سیاه رابطه ای نزدیک دارد .رنگ بادمجانی رنگی است که نور راجذب می کند .در تضاد با سبز لیمویی این رنگ بسیار مدرن و تازه به نظر می اید .در طراحی دکوراسیون خانه می توانید از این دو رنگ استفاده کنید.

 

رنگ نقره ای :در طراحی لباس جزو رنگهای بسیار کارامد و زیبا است،زیرا برای لباسهای شب بسیار زیبا و خیره کننده جلوه می کند.البته استفاده از رنگ نقره ای به عنوان چند خط ساده و یا بسیار محدود در خانه می تواند در کنار بنفش و ارغوانی و یاسی بسیار زیبا جلوه کند ،اگر شما دیوار خانه را بنفش کم رنگ بزنید و یک نوار نقره ای (کاغذدیواری )روی ان قرار دهید ،بسیار شیک به نظر خواهد امد.

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ساعت 11:48 AM  توسط حسن کاظمی  | 

کلیه عکسهایی که در این وبلاگ گذاشته می شود کاملا ایرانیست .مبلمانها و دیگر مصنوعات ایرانی می باشند

با تشکر از شما که زمانی را برای دیدن این وبلاگ صرف می کنید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 23:59 PM  توسط حسن کاظمی  | 

اتاق بچه ها چه رنگی باید باشد؟

اگر به خانه جدیدی نقل مکان می کنید وبه دنبال انتخاب رنگ مناسبی برای اتاق کودکتان هستید یا قصد داریددکراسیون اتاق اورا تغییر دهید ،مطالعه این مطلب می تواند کمک مفیدی برای شما باشد.

رنگی که برای دکوراسیون اتاق کودک در نظر می گیریم باید با مقطع سنی که کودکتان در ان قرار دارد متناسب باشد.در طول سالهای اول زندگی رنگهای ملایم برای اتاق کودکان بهترین انتخاب هستند ،چرا که نوزاد به نور وسایه بیشتر توجه داردتا تفاوت رنگها .

از این رو اتاق نوزادان باید با رنگ های روشنی مانند سفید . کرم ویا رنگهای زرد ،صورتی،ابی یا سبز روشن رنگ امیزی شود.هر چه کودک بزرگتر شود با بکارگیری رنگهای شاد ودرخشان در اتاق می توان فضایی جذاب و سرشار از انرژی وتحرک برای او فراهم اورد .اگر چه استفاده از رنگهای روشن و طرحهای شاد که مورد پسندکودکان بوده و موجبات تحریک خلاقیت انها را فراهم می اورند در اتاق کودکان توصیه میشود ،اما همواره باید دقت کرد که دکوراسیون اتاق کودکان در عین بشاشیت و شادی ،بیش از اندازه شلوغ نباشد تا موجب بی قراری و سلب ارامش کودک نشود.

از انجاکه در انتخاب دکوراسیون اتاق کودکان رعایت اصول ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد برای رنگ امیزی این اتاقها باید همواره از رنگ هایی استفاده کرد که در ساخت انها سرب به کار نرفته باشد .پس از اطمینان از بی زیان بودن نوع رنگ مصرفی ،نوبت به انتخاب یک زمینه رنگی برای اتاق کودک می رسد.

برای طراحی رنگی دکوراسیون اتاق کودکان دو راه وجود دارد :استفاده از رنگهای شاد و درخشان ودیگری ایجاد فضایی مملو از رنگهای ملایم و رویایی که اسباب بازیهای رنگارنگ کودک در ان نقش آکسان های رنگی را ایفا می کنند .هنگام طراحی رنگ در دکوراسیون اتاق کودک باید بخاطر داشت که اغلب کودکان مجموعه ای از اسباب بازیهای رنگارنگ رادرفضای اتاق خود جای خواهند دادکه بی شک نمای اتاق را تحت تاثیر قرارمی دهند.

گاهی اوقات انتخاب رنگ و دکوراسیون اتاق کودک با توجه به جنسیت او انجام میشود.بسیاری از والدین رنگهای گرم وملایمی مانند صورتی و بنفش یاسی را برای دختران و رنگ های ابی و سبز را برای فرزند پسرشان می پسندند.

همچنین در میان کودکان بزرگتر که قادر به اعمال سلیقه خود در انتخاب رنگ ودکوراسیون اتاقشان هستند بسیاری از دختران فضایی رویایی و دخترانه  و بسیاری از پسران رنگها ی پر سایه و شاد با کنتراست بیشتر را می پسندند.

دختران دکراسیونی مملو از رنگهای صورتی ،سفید و بنفش ،تور ،روبان و حریر وفضایی فانتزی و رویا گون را ترجیح می دهند .

از این رو توجه به جزییات ریز و کوچک در اتاق دختران اهمیت بیشتری می یابد.در دکوراسیون اتاق دختران هارمونی و هماهنگی بیشتر ودر اتاق پسران رنگهای متضاد و کنتراست بیشتر ترجیح داده می شود .اما در دنیای امروز طراحی دکوراسیون اتاق کودکان بر پایه جنسیت انها چندان توصیه نمی شود و حتی بسیاری از والدین رنگهایی چون پرده های گوناگون زرد (از لیمویی و کرم تا زرد پرتقالی و نارنجی )را که علاوه بر روشنایی و نشاط کافی برای اتاق کودک به جنسیت خاصی نیز منتسب نیست ترجیح می دهند .در هر حال باید از محدودکردن انتخاب کودکان در رنگ دکوراسیون اتاقشان پرهیز کرد و به خاطر داشت که الزاما نباید اتاق دختران صورتی و اتاق پسران ابی باشد.

برگرفته شده از دائره المعارف مدیریتی www.mahdavaran.com  

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 23:55 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:51 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:50 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:48 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:47 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:45 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:44 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 21:42 PM  توسط حسن کاظمی  | 

10ایده برای دکوراسیون داخلی منزل

همه ی ایده های تغییر دکوراسیون مستلزم صرف وقت وهزینه ی زیاد نیست .اگر بدنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن خانه تان هستید ،این 10مورد می تواند کمکتان کند .

1.تنظیم چیدمان مبلمان ولوازم خانه راتغییر دهید:مبلمان را از کنار دیوار برداشته وسعی کنید انها را در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید .مثلا قراردادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیعتر نشان دهد.

2.یک دیوار را رنگ کنید:یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید.تابلوها ولوازم هنری از ان اویزان کنید ومبل جدید و زیبایی در ان قسمت قراردهید .(البته دقت داشته باشید کهرنگ ان سایر لوازم خانه هماهنگ باشد.)

3.از گل وگیاه استفاده کنید:گل وگیاه می تواند حال وهوای تازه  ای به خانه بیاورد .اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید ،می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید .کیفیت گل های مصنوعی هم انقدر خوب شده است که به سختی می توان انها را از گل طبیعی تشخیص داد.

4.یک قالیچه محلی در نقطه ای بیندازید:قالیچه های محلی وسیله ی بسیار خوبی برای اتاق های گفتگو ونشیمن به شمار می رود .قالیچه ای متناسب با اسباب ولوازم اتاق انتخاب کنید وان را پایین میز بیندازید.

5.تابلو واینه از دیوارها اویزان کنید :تابلوهایی اویزان کنید که شخصیت وروحیه شما را منعکس کند.سعی کنید از قاب های تزیینی ترو زیباتر استفاده کنید.هنگام اویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده باشد وگیرا باشد.

6.مجسمه ها را در یک جا جمع کنید:مجسمه ها وپیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید .این مجسمه ها را به صورت های فانتزی و متنوع بچینید .

7.از کوسن های تزئینی استفاده کنید :این بالشتکها و کوسن ها ی تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد ومبلمان منزل را نیز با شکوه تر جلوه میدهد.

8.لامپ ها و لوسترها را عوض کنید :لوسترها و لامپ ها جزء وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده اشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید .بدنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر وفانتزی باشند ،وضمنا با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند .

9.لحاف ها و رواندازها نیز مثل کوسن ها ی تزئینی ،به اتاقتان رنگ می دهد.این رواندازها و روتختی ها در انواع جنس ها و رنگها موجود می باشد .با توجه به روحیه و سلیقه ی خود زیباترین را انتخاب کنید .

10.لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید:وسایل ولوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه ی اتاق می شود .برای برگه ها ،اسباب بازیها ی بچه ها ،وسایر اسباب ووسایلی که شکل اتاق را بر هم می زند ،جای مخصوصی تدارک ببینید.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 20:43 PM  توسط حسن کاظمی  | 

                                  ریزه کاری های دکوراسیون             

بر خلاف برخی از خانم ها  برای تغییر در دکوراسیون منزل نیاز به هزینه های سنگین وگزاف نیست .راه های زیادی وجود دارد که با انجام انها می توانیم خانه ای زیبا ودلنشین بسازیم فقط کافی است ذوق و سلیقه مان را به کار ببریم واز وسائل ظاهرا بیهوده ودورریختنی حداکثر استفاده را ببریم .در اینجا به معرفی ریزه کاری هایی می پردازیم که می تواند شما را در چیدمان منزل به بهترین وجه یاری نماید.

برای زیبا و صمیمی جلوه نمودن اتاق نشیمن  مبلمان را در فاصله های نزدیک به هم قراردهید.از پارچه های رنگی ندوخته وبلند به جای پرده اتاق یا رومبلی استفاده نمایید.برای روشنایی اتاق به جای نصب لوسترهای بزرگ از تعدادی لامپ هالوژن وشمع استفاده کنید .تعدادی شمع در اشکال مختلف جمع اوری کنید ودرکنار پنجره وروی میز ویا اپن اشپزخانه قرار دهید.

از پارچه های ساده وبلا استفاده با کمک روبان وپارچه های رنگی می توانید زیباترین پرده اشپزخانه یا رومیزی تهیه کنید .اگر قصد تعویض مبلمان اتاق نشیمن را داریداز خرید مبلمان بزرگ وتیره خودداری نمایید.مطمئناگذاشتن یک مبل راحتی یا کاناپه با طرحی متفاوت در گوشه اتاق زیبا وشکیل تر از قراردادن چندین دست صندلی ومبل است.

اشیای قدیمی را دور نریزید .با انداختن یک رومیزی رنگی روی چهارپایه های چوبی قدیمی می توانید بهترین میز عسلی را داشته باشید .

عکس هایتان را در البوم تلنبار نکنید .برخی از انها را قاب کنید وروی میز یا بوفه قراردهید.این گونه هم خاطرات دلنشین یاداوری می شود و هم اتاق جلوه ای زیبا پیدا می کند .اگر جای اضافه برای گذاشتن کتابخانه دیواری ندارید یک گوشه اتاق را از کف تا سقف قفسه بزنید که جایی باشد برای کتاب ،سی دی، اباژور،گلدان وحتی اثاثیه غیر ضروری .

الزاما تمامی مجسمه و اسباب بازی را نباید از مغازه های لوکس فروشی تهیه کرد .گاهی مجسمه های کاغذی و کاردستی های کودکان ،زیباتر از مجسمه های خراطی شده افریقایی است .

برگرفته شده از دایره المعارف مدیریتی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 20:1 PM  توسط حسن کاظمی  | 

طراحى آشپزخانه مدرن
چقدر به محيط زندگى خود اهميت مى دهيد؟ هيچ مى دانيد، اگر نوع دكوراسيون منزلتان را همچون سليقه تان طراحى كنيد، چه تاثيرى بر آرامش روح و روانتان خواهد داشت؟ مثلاً همين آشپزخانه كه از سوى نامگذاران قلب خانه ناميده مى شود، اگر از يك رنگ آميزى و چيدمان معمولى برخوردار باشد هيچ تاثيرى جز خستگى و كسالت بر روح افراد خانه به ويژه خانم ها نخواهد داشت. اگر كمى با دقت و حوصله به اين موضوع بنگريد متوجه خواهيد شد كه چرا اين سال ها حضور خانواده ها در رستوران ها پررنگ تر از سابق شده است و مطمئناً علت به مرز نهايت رسيدن فروش مراكز تهيه غذا را خواهيد فهميد! وقتى كدبانوى منزل مجبور به كار در يك مطبخ معمولى و غيرقابل جذاب است، چطور مى تواند براى پخت و پز حوصله به خرج دهد.

اينجا است كه بايد سريعاً سليقه بانوى خانه اعمال شود، اگر سنتى پسند است كه با خريد چند ديگ مسى، ظروف سفالى و روميزى ترمه دوزى شده برطرف خواهد شد ولى اگر در مخيله اش افكار مدرنيستى مى گذرد كار كمى مشكل مى شود كه البته آن هم با كمى تامل در امور طراحان ايتاليايى به دست خواهد آمد. كافى است چند قوطى
رنگ گرم (زرد، قرمز، نارنجى، بنفش متمايل به قرمز) خريدارى شود.

براى داشتن مطبخ مدرن لازم است كه ديوارها و كابينت ها و تمامى قفسه ها با رنگ دلخواه كدبانو كه بايستى از ميان رنگ هاى فوق باشد، رنگ آميزى شود. اگر پنجره اى در آشپزخانه موجود است، بايستى زوارش، رنگ متضاد ديوارها استفاده شود. پرده را نيز هم رنگ يا تلفيقى از زرد، قرمز و نارنجى انتخاب كنيد. در خريد ميز و صندلى آشپزخانه هم دقت كنيد كه پايه هاى فلزى و رويه اى هم رنگ با زوار پنجره داشته باشند. يعنى اگر زوار پنجره شما قرمز است رويه صندلى ها را از پارچه قرمز انتخاب كنيد.

آن لوستر قديمى را نيز درآوريد و جايش يك لوستر مدرن كه جديداً به اشكال مختلف هندسى طراحى شده درست در بالاى ميز ناهارخورى آويزان كنيد. يادتان نرود كه در يك مطبخ مدرن تمامى وسايل اعم از بشقاب ها، ليوان ها، جاى قهوه و شكر بايستى در داخل قفسه ها قرار گيرند نه در روى آنها. پس جز يك گلدان كوچك يا دو، سه عدد ليوان فانتزى چيز ديگرى روى كابينت ها قرار ندهيد. دست آخر نيز يك تابلوى نقاشى كه معلوم نيست موضوعش چيست به ديوار بياويزيد. اما اگر باز هم علاقه داريد توصيه هاى دقيق را براى ترتيب دادن آشپزخانه تان بشنويد به ادامه توصيه هاى ما به دقت گوش كنيد.

نور در آشپزخانه: براى تزئين آشپزخانه از نور طبيعى و مصنوعى استفاده مى كنيم. پنجره در ارائه نور طبيعى به آشپزخانه از اهميت زيادى برخوردار است. معمولاً پنجره مى تواند در صورت مشرف بودن به فضاى سبز يكى از تابلوهاى آشپزخانه باشد. پنجره رابطى است بين آشپزخانه و فضاى خارج كه بهتر است در مقابل منظره اى زيبا قرار داشته باشد.

پرده در آشپزخانه: اگر آشپزخانه ما به دليل محدوديت فضاى خارج از نور زيادى برخوردار نباشد از پرده هايى كه حالت تورى دارند استفاده مى كنيم. در صورتى كه آشپزخانه در معرض تابش شديد نور باشد از پرده هايى كه بتوانند جلوى نور را بگيرند استفاده مى كنيم به عبارت ديگر نوع جنس پرده بايد متناسب با ميزان نور داخل آشپزخانه انتخاب شود. امروزه نورهاى مصنوعى در انواع مختلف مثل هالوژن، فلورسنت با لامپ هايى كه از سقف آويزان شده و داراى پايه اى روى زمين يا روى ميز هستند طراحى شده اند و مى توان از آنها براى تامين نور دلخواه استفاده كرد. به طور كلى بهتر است در آشپزخانه نور مخفى باشد. معمولاً تابش نور مستقيم ناراحت كننده بوده و انعكاس زيبايى ندارد. همچنين معمولاً لامپ هاى هالوژن را زير كابينت يا گچبرى مخفى مى كنند. لامپ هاى هالوژن بسيار زيبا بوده و پديده جديدى در طراحى خانه و مخصوصاً آشپزخانه هستند. به تازگى لامپ هاى جديد ۲۲۰ ولتى كه نياز به ترانس ندارند به بازار آمده اند. البته اين لامپ ها برق زيادى مصرف مى كنند اما نورشان نسبت به بقيه لامپ ها بيشتر است.
رنگ در آشپزخانه: نور عاملى است كه به وسيله آن رنگ ها مشاهده مى شوند. رنگ ها هر كدام پيام، حالت و خصوصيتى خاص دارند. رنگ ها بيان كننده شخصيت اشخاص و رساننده پيام هاى مختلفى هستند. آگاهى از اين مسائل باعث مى شود كه براى بيان احساس درونى مان از ابزار درست استفاده كنيم. مى توان با ارائه يك رنگ خاص در آشپزخانه يا جابه جايى رنگ ها و در كنار هم قرار دادن آنها، احساس و انديشه درونى مان را به بيننده انتقال داد. اصولاً رنگ وسايل آشپزخانه بايد مناسب و آرام بخش باشد.

طرح كابينت: امروزه طرح كابينت هاى موجود در بازار بسيار متفاوت است. بعضى از آنها به جاى اينكه يك در مسدود داشته باشند داراى يك بخش پنجره اى يا شيشه اى هستند كه وسايل زيبا و جذاب را در آنها قرار مى دهند.
ميز و صندلى: صندلى هاى داخل آشپزخانه بايد به دليل استفاده كوتاه مدت به راحتى جابه جا شوند. موارد كاربرد اين صندلى ها منحصراً در آشپزخانه است. ميزها در آشپزخانه اشكال مختلفى دارند. انتخاب و كاربرد هر يك از انواع ميزها با توجه به فضاى آشپزخانه و وسعت يا محدوديت آشپزخانه و همچنين سليقه افراد صورت مى گيرد.
ظرفشويى و آب چكان: معمولاً در كنار ظرفشويى، آب چكان طراحى مى شود كه وسيله اى مناسب براى خشك كردن ظرف ها است.

گل و گياه: هرگز براى تزئين آشپزخانه از گل هاى مصنوعى استفاده نكنيد، زيرا براى بيننده پيام عشق و علاقه ندارند و آتش زا هستند

__________________

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ساعت 14:5 PM  توسط حسن کاظمی  | 

ایا هیچ فکر کرده اید که چطور شد که فرشهای مدرن وارد بازار ایران شد و مورد استقبال قرار گرفت و مورد استقبال قرار گرفت .دلیل ان اینست که زمانیکه مبلمان خارجی وارد ایران شد کاتالوگهای انها نیز در دسترس مردم قرار گرفت و هنگامیکه دیدند مردم ایران خواهان ان هستند بعد از چند سالی همان فرشها را روانه بازار ایران کردند ومشتریان بدون در نظر گرفتن جنس مواد به کار رفته در ان و عدم قابلیت شستشو اینگونه فرشها اقدام به خرید انها نمودند.

متاسفانه سنتی بودن بازارهای ما در صنعت فرش و مبلمان و عدم استفاده از گلیم ،گبه و فرشهای ایرانی در دکورها و بعد ایجاد کاتالوگ ،موجب شده که خریداران به سمت فرشهای مدرن جلب شونداما خبر ندارند که این نوع فرشها بهیچ عنوان قابل شستشو نیستند و بدلیل الیافی که در انها استفاده شده برای سلامتی افراد خانواده مضر می باشد.در زیر من عکسهایی را گذاشته ام که عکاسی و طراحی و اجرای انرا استاد جمشید بایرامی به سبک پست مدرن انجام داده اند و از گلیم ،کرسی و...استفاده نموده اندو کاملا ایرانی است .

حالا خودتان قضاوت کنید که ایا استفاده از گلیم و مصنوعات ایرانی برای استفاده در منازل ارامش بخش تر و دلنشین تر نیست .

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 19:48 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 19:9 PM  توسط حسن کاظمی  | 

Image Hosted by Free Picture Hosting at <A href="http://www.iranxm.comwww.iranxm.com' />
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۳ساعت 18:47 PM  توسط حسن کاظمی  | 

در هنگام خرید مبل حتما فضایی را که قسط چیدمان مبل را دارید در نظر بگیرید .

بار ها دیده ام که مشتریان وقتی یک مبل را از لحاظ راحتی ،زیبایی ،رنگ وپارچه می پسندند ،بدون مقایسه مبل با سایز ورنگ مکانی که قرار است ان مبل در انجا قرار گیرد اقدام به خرید می نمایند.

خریداری می شود حمل می شود و زمانیکه در جای مورد نظر قرار می گیرد بدلیل اینکه رنگ و فضا به  مبل نمی خورد (اگر مبل کوچک باشد زیبایی مبل به چشم نمی اید و اگر بزرگ باشد باعث شلوغی در ان اتاق یا نشمین می شود که باعث ایجاد خستگی در فرد می شود )دیگر ان زیبایی را که در هنگام خرید داشته جلوه نخواهد کرد.

بدلیل حجم زیاد تبلیغات خارجی و وجود کاتالوگهای خارجی در مبلمان و دکوراسیون ما ایرانیها اقدام به طراحی منازل خود بهمان سبکها می نماییم و فراموش می کنیم که در قسمما ایرانیها هم چیزهایی داریم که اگر در طراحی دکوراسیون  مکانهای خود استفاده کنیم ارامش را برای ما به ارمغان می اورد.

عکسی  که به عنوان عکس وبلاگ انتخاب شده است یک خانه با طراحی پست مدرن را نشان می دهد

که در ان بجای استفاده از فرشهای مدرن از گلیم و کالاهای کاملا ایرانی استفاده شده است ،در اینده من عکسهای بیشتری را در این خصوص خواهم گذاشت و بعد خودتان قضاوت کنید کدام بهتر است یک فضای کاملا ایرونی یا سبک های وارداتی.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 23:59 PM  توسط حسن کاظمی  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 18:19 PM  توسط حسن کاظمی  | 

مبلمان استیل کلاسیک

http://italsteel.com/

http://davary.com/Portal/Default.aspx?tabid=136&AlbumID=475-5

http://www.einaliwooden.com/

http://irscs.ir

http://mobliran.blogsky.com/اقای گروسی

furniture تولید مبل راحتی

گروه تولیدی صنعتی پارس مبل
تولید انواع مبلمان تمام پارچه
سبک کارهای مدرن و اسپرت
جنس کار از کلاف روسی و کفش از فوم سرد
مبلمان فوق دارای گارانتی میباشند
09124076306

http://alborz.mihanblog.com/page/2rصنایع چوبی البرز

http://www.dafineh-furniture.ir/dafineh/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=41مبل دفینه

http://www.mobletajmahal.ir

مدیریت : بهرنگ یاعلی

تلفن تماس شعبه بازار مبل: 3344844-0311 و 3318279-0311

تلفن تماس شعبه شیخ صدوق: 6639124-0311

تلفن همراه : 09133150911

آدرس فروشگاه بازار مبل: اصفهان - خیابان امام خمینی - خیابان شریف شرقی (رهنان) - جنب کوچه 34 - گالری مبل تاج محل

آدرس فروشگاه شیخ صدوق:اصفهان - خیابان شیخ صدوق شمال - نبش شیخ مفید - گالری مبل تاج محل

 

http://www.amiranfurniture.ir

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۲ساعت 18:6 PM  توسط حسن کاظمی  | 

تاثیر روانشناسی رنگ بر دکوراسیون

آیا می توانید دنیای اطراف خود را بدون وجود هیچ گونه رنگی تصور كنید؟ هر رنگ تاثیر فیزیكی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واكنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند...


آیا می توانید دنیای اطراف خود را بدون وجود هیچ گونه رنگی تصور كنید؟ هر رنگ تاثیر فیزیكی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واكنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند. محققان تاكنون نتوانسته اند یك سیستم منسجم جهانی كه قادر به دسته بندی كلیه واكنش های افراد نسبت به رنگ های مختلف باشد را پایه ریزی نمایند و معتقدند كه عكس العمل افراد به فاكتورهای متعددی نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، تجربه های خاص فردی بستگی دارد. البته نوع و شدت این واكنش ها نیز منحصر بفرد است. روانشناسی رنگ ها یك شاخه نظری نیست كه تنها به بخش آكادمیك محدود شود، بلكه گستره تحقیقات این حوزه در زندگی روزمره عموم مردم نمود پیدا می كند. روانشناسی رنگ ها در دنیای تجاری امروز حائز اهمیت است و می توان اظهار داشت كه هر چیزی را كه در اطراف خود می بینیم به گونه ای در ارتباط مستقیم با این علم است.


چرخه رنگ
نگاهی به رنگ هایی كه در زیر لیست كرده ایم بیندازید، چند ثانیه صبر كنید و با خود بیندیشید كه هر كدام از آنها چه احساسی در شما ایجاد می كنند، بعد هم ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید واقعیت چیست. این امكان وجود دارد كه با تغییر حالات درونی، ویژگی های فردی، و سایر فاكتورهای آماری برخی احساسات فردی دستخوش دگرگونی قرار گیرد. به عنوان مثال اگر كسی در اعماق اقیانوس ها گیر افتاده باشد و تا مرز غرق شدن پیش رفته باشد، به احتمال زیاد آبی به عنوان رنگ آرامبخشی برای او به شمار نمی رود. از سوی دیگر یك دختر خانم 8 ساله از هر رنگی بجز صورتی ایراد می گیرد. حال اجازه دهید نگاهی به 8 رنگ اصلی مداد رنگی داشته باشیم.


قرمز
قرمز یكی از رنگ هایی است كه اكثر افراد ارتباط قوی با آن برقرار می كنند و واكنش شدیدتری نسبت به آن نشان می دهند. احساساتی نظیر قدرت، رشادت، تخطی، بر انگیختگی جنسی و هیجان به آن نسبت داده می شود. قرمز ضربان قلب را افزایش داده و میزان انرژی را بالا می برد؛ و تنها هاله هایی از رنگ قرمز بر روی هر چیزی می تواند توجه بیننده را به آن جلب نماید. چه علامت خطر، چه روز ولنتاین، به هر حال قرمز آنجاست تا حواس شما را خود جلب كند و چشمانتان را خیره سازد.

نارنجی
نارنجی هم می تواند واكنش های جدی را برانگیزاند. افراد در برابر نارنجی دو واكنش نشان می دهند: یا عاشق آن می شوند یا از آن متنفر می شوند. نارنجی اصولا با زرق و برق، اشتعال، توانایی، انرژی، گرما، و آسایش در ارتباط است.

زرد
زرد رنگ خوشحالی، شادی، خرسندی، و سعادتمندی است. مردم اصولاً با مشاهده این رنگ اشتیاق، وجد و سرور، انرژی، خوش بینی، نیك اندیشی، و شور را تجربه می كنند. برخی از تركیبات و سایه های زرد می توانند فرد را از نظر ذهنی تحریك كرده و خلاقیت او را افزایش دهند، اما از طرفی برخی از تركیب های زرد نیز وجود دارند كه ممكن است سبب ایجاد ترس، وحشت، اضطراب، و نگرانی شوند.

سبز
سبز بیشتر برای به تصویر كشیدن عناصر سمبلیك مورد استفاده قرار می گرد و بعد از آبی دومین رنگ پر طرفدار در میان عموم افراد است. سایه های طبیعی سبز حس تازگی، طراوت، نو شدن، تعادل، آرامش، و تسكین را به افراد القا می كند. تركیب نادرست سبز ممكن است احساساتی نظیر بی حالی و ناخوشی، را در فرد ایجاد كند. به طور كلی سبز معمولاً نماد مفاهیمی نظیر: صلح، افتخار آفرینی، خوش شانسی، و باروری و حاصلخیزی است.

آبی
اكثریت قریب به اتفاق مردم موافقند كه: "آبی بهترین رنگ" است. شاید به آن خاطر باشد كه مشاهده این رنگ سبب ایجاد هورمون های شیمیایی خاصی در بدن می شود كه آرامش  را ارتقا می بخشند. آبی اصولاً با احساساتی نظیر: اعتماد، اطمینان، صداقت، وفاداری، منطق، آرامش، سكون و سكوت، و توجه و تمركز همراه است. باید توجه داشت كه برخی از تركیبات رنگ آبی اثرات پویاتر و پرتحرك تری دارند و برخی از آنها سردتر و دور از دسترس می نمایند. در برخی پژوهش ها اثبات شده كه آبی توانایی كارمندان و ورزشكاران را نیز افزایش می دهد.

بنفش
بنفش عموماً حد تعادلی میان انرژی و هیجان قرمز و آرامش و سكون آبی ایجاد می كند. گاهی برخی از سایه روشن های بنفش ذهن افراد را درگیر می كند  و آنها را مضطرب كرده و از آنها افراد درون گرای افراطی می سازد و از اینرو به سوی كسب عرفان، معرفت، دانش پیش می روند.

مشكی
مشكی یك رنگ كاملاً قدرتمند است و با خود سلطه طلبی و قدرتمندی ‌را به ذهن القا می كند. در برخی از فرهنگ ها این رنگ افراد را به یاد از دست دادن جان عزیزانشان می اندازد.

قهوه ای
قهوه ای احساس سادگی، طبیعی بودن، ثبات، استحكام، استواری، و پایداری را ایجاد می كند. مردم اصولا به رنگ قهوه ای اطمینان دارند و به آن اعتماد می كنند.در زندگی روزمره با رنگ های بسیار زیاد دیگری نیز برخورد می كنیم و این موارد تنها چند نمونه از رنگ های اصلی تر بودند. رنگ ها را می توان نسبت به میزان اشباع شدگی (به این معنا كه یك رنگ تا چه اندازه تیره –پر رنگ- و یا روشن-كمرنگ- هستند) و همینطور شفافیت (به این معنا كه چه مقدار مات و براق هستند) نیز به گروه های دیگری تقسیم كرد.

منزل و رنگ

روانشناسی رنگ ها می تواند فاكتور مهمی هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی خانه ها به شمار رود. به عنوان مثال اگر قصد فروش خانه خود را دارید یكی از بهترین كارهایی كه می توانید برای جذب مشتری بیشتری انجام دهید رنگ كردن است. رنگ سفید یكی از گزینه هایی است كه با انتخاب آن می توانید امید بیشتری به سریعتر فروش رفتن خانه خود داشته باشید.

ابتدا اجازه دهید در مورد فضای خارجی بحث كنیم. اصلاً مهم نیست كه شما تا چه اندازه عاشق رنگ نارنجی یا بنفش هستید، اما به هیچ وجه برای رنگ كردن نمای خارجی خانه خود از آنها استفاده نكنید. در زمان فروش هم باید ببینید كه خریدار از چه رنگی خوشش می آید. همچنین رنگ نمای خانه های اطراف نیز مهم هستند و رنگ خانه شما باید حتماً با آنها هماهنگی داشته باشد. خانه ای كه نمای آن رنگ نامتعارفی داشته باشد می تواند زیبایی كل خانه های محله را بگیرد. در این قسمت چند پیشنهاد برای رنگ نما می دهیم:

سفید       استخوانی        آبی       كرم      بژ       سبز       زرد

در انتخاب رنگ در و پنجره نیز باید دقت كنید. اگر آنقدر بودجه ندارید كه كل خانه را رنگ كنید، بهتر است فقط درها و پنجره ها را رنگ كنید. در این میان درب ورودی از سایر بخش ها مهم تر است. رنگ آنرا از میان خانواده رنگ های گرم انتخاب كنید كه هر كس وارد خانه می شود با دیدن درب ورودی خوش آمد گرمی را احساس كند. آجری، قهوه ای سوخته و آبی و سبز پر رنگ جزء بهترین گزینه ها محسوب می شوند.

در فضای داخلی هم همین مطالب صدق می كنند. رنگ های روشن و خنثی اتاق را روشن تر و بزرگتر جلوه می دهند و مثل همیشه سفید جزء اولین گزینه هاست. مشاهده رنگ های مختلف در خانه و تاثیر آنها بر روی حالات فردی پیش از انتخاب رنگ برای فضای داخلی خانه حتماً به مبحث روانشناسی رنگ ها توجه داشته باشید. با این كار هم حالت های روانی ساكنین خانه تعدیل می گردد و هم هر كس وارد خانه شما می شود احساس صمیمیت بالاتری را از جانب شما دریافت می كند. در اینجا توضیح مختصری در مورد بهترین گزینه های رنگی اتاق های مختلف را در اختیارتان قرار می دهیم:

قرمز: مشاهده قرمز فشار خون و ضربان قلب را بالا می برد. در عین حال اشتها را نیز زیاد میكند. اگر دقت كرده باشید می بینید كه در بسیاری از رستورانها از این رنگ استفاده می كنند. بنا براین بهترین گزینه برای رنگ كردن اتاق غذاخوری است.

توجه: مراقب تركیب رنگی قرمز و سایه روشن های آن باشید. قرمز كمرنگ معمولاً واكنش ها منفی را در افراد ایجاد می كند، و تابلوهای اخطار هم این رنگی هستند. پس سعی كنید تا جایی كه می توانید از قرمز پر رنگ استفاده كنید.

نارنجی: خصوصیاتی شبیه قرمز دارد اما در عین حال حس گرما و صمیمت ایجاد می كند. می توانید در اتاق نشیمن و جایی كه افراد خانواده دور هم جمع می شوند از آن استفاده كنید.

زرد: آفتابی و روشن و می تواند در اتاق های خانوادگی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برای پر نور جلوه دادن فضاهای كم نور مثل راهرو و كوریدور نیز مناسب است.

آبی: رنگ آرامبخش، تسكین دهنده، ریلكس كننده. به همین دلیل پزشكان سعی می كنند در مطب خود از این رنگ بیشتر استفاده كنند. بهتر است در اتاق خواب و سرویس بهداشتی حمام و دستشویی مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجایی كه جلوی اشتها را می گیرد، برای اتاق غذاخوری مناسب نیست.

سبز: رنگ چند منظوره: هم می تواند گرما و حرارت ایجاد كند هم آرامش و خوشی. سبز همان احساسات آبی را در بر دارد با این تفاوت كه قدری گرم تر و انعطاف پذیرتر است. باز هم اگر دقت كرده باشید می بینید كه در اتاق عمل از این رنگ استفاده می كنند . سبز كمرنگ برای اتاق خواب و نشیمن مناسب است و تركیب های پر رنگ تر برای آشپزخانه و غذاخوری خوب است. این رنگ در ارتباط با غذا و سلامتی هم هست.

بنفش: كسانی كه طرفدار این رنگ هستند می توانند از آن در اتاق مطالعه و غذا خوری استفاده كنند. والدین می توانند فضای بازی بچه هایی كه این رنگ را دوست دارند استفاده كنند.در پایان باید به این نكته اشاره كنیم كه سلیقه رنگی افراد متفاوت است و اطرافیانتان بسته به رنگ هایی كه از شما می بینند برداشت خاصی می كنند. 60% از پذیرش و یا عدم پذیرش هر چیزی توسط یك انسان با توجه به رنگ ها انجام می پذیرد.

 

گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 22:33 PM  توسط حسن کاظمی  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 22:23 PM  توسط حسن کاظمی  | 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۲۱ساعت 22:21 PM  توسط حسن کاظمی  | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ساعت 0:56 AM  توسط حسن کاظمی  | 

مطالب قدیمی‌تر